Skarbiec Pifka ? Star Trek: Romulańskie Imperium Gwiezdne

Romulanie to rasa pojawiająca się w serialu Star Trek, przez większość czasu pokazani jako przeciwnicy głównych bohaterów. Z wyglądu są bardzo podobni do Volkan (czyli rasy Spocka) z którymi dzielą najdawniejszą historię. Przedstawiciele obu ras to istoty bardzo przypominające ludzi, lecz z zieloną krwią (zamiast hemoglobiny opartą na związkach miedzi), podniesionymi brwiami i spiczastymi uszami.

Wiele tysięcy lat przed wydarzeniami ukazanymi w serialu Star Trek na planecie Volkan toczyły się bardzo krwawe i wyniszczające wojny domowe. Jeden z myślicieli – Surak – doszedł wtedy do wniosku, że jedynym sposobem na przeżycie gatunku jest rezygnacja z emocji, które podsycały walki i oparcie się wyłącznie na logice. Większość Volkan przyjęła nowy styl życia, jednak duża grupa odrzuciła nowy sposób myślenia i nie rezygnowała z emocji. Aby nie prowokować nowej wojny opuścili planetę i ruszyli szukać dla siebie nowego miejsca. Tak powstali Romulanie.

Generalnie Romulanie są pokazani jako rasa bardzo zamknięta i ksenofobiczna, unikająca przez długi czas kontaktu z obcymi. Główną siłą sprawczą Romulan są zakulisowe knowania i spiski, którymi wpływali na sąsiadów. Jako jedni z niewielu w naszej części galaktyki posiadają technologię maskowania, która potrafi ukrywać okręty przed wzrokiem i radarem przeciwnika.

Romulanie posiadają w swojej flocie dwa charakterystyczne okręty, które łatwo rozpoznać po zielonym ubarwieniu: klasę D’deridex oraz Bird-Of-Prey. Modele tych i kilku innych statków posiadamy w naszej kolekcji.

Część kolekcji Pifka (od góry: klasa D’Deridex, klasa Valdore, romulański Bird-Of-Prey z XXII wieku, prom romulański, Jellyfish, romulański Bird-Of-Prey z XXIII wieku)