Skarbiec Pifka ? Jupiter 2 (Lost In Space)

Jupiter 2 to statek kosmiczny zaprojektowany przez Zjednoczone Globalne Siły Kosmiczne (United Global Space Force) i był przeznaczony do podróży do planety Alpha Prime w układzie Alpha Centauri. Załogą statku była rodzina Robinsonów, której zadaniem po dotarciu do celu było dokończenie budowy hiperbramy, która miała na stałe połączyć Ziemię z Apha Prime. Jednak wskutek sabotaży eksperymentalny napęd statku nie zadziałał prawidłowo i rodzina Robinsonów zgodnie z tytułem filmu „Zagubiła się w Kosmosie”.

Na wyposażeniu Jupitera był niejaki Chariot – pojazd naziemny, o którym w filmie jedynie wspominają, ale nigdy na ekranie się nie pojawił. Na starcie z Ziemi statek był okuty w pancerz przypominający latający spodek. Było to nawiązanie do oryginalnego serialu z lat 60tych, w którym właśnie w taki sposób wyglądał statek Robinsonów. Na pokładzie znajdował się również charakterystyczny robot, którego podstawowym zadaniem było ochraniać załogę i systemy statku podczas długiej, dziesięcioletniej podróży. Był on też autorem firmowej kwestii Lost in Space, czyli „Danger Will Robinson”.

 

Model pochodzi z 1998 roku i został sklejony, pomalowany oraz dodatkowo wyposażony w diody, dzięki czemu rożne części są podświetlone. Uzupełniając efekt końcowy,  dysze silnika zostały przewiercone, dzięki czemu w tym miejscu również możliwe było zamontowanie świateł LED.

Jupiter 2