Raport z lipcowego spotkania PIFKOwego (09.07.2016)

Lipcowe spotkanie Poznańskiego Instytutu Fanów Kosmicznych Odysei okazało się niezwykle udane. Nie dość, że pobiliśmy rekord frekwencji, to jeszcze była okazja zobaczyć się z osobami, których bardzo dawno nie widziałem.

Zebraliśmy się już tradycyjnie w starej części Starego Browaru, na naszym ulubionym tarasie. Oprócz samej kadry PIFKA, czyli Mavisa, Śmiecha, Marleny, Bartasa, Julki i Wookiego, swoją obecnością zaszczycili nas również Noodles, Beata, Dellas, Asia i Beyo. Atmosfera była niezwykle wesoła i były momenty, kiedy moja przepona nie wytrzymywała ze śmiechu. Żarty i anegdoty wprawdzie dominowały, jednak nie zabrakło typowo geekowskich tematów. Nie dało się nie przedyskutować finału szóstego sezonu Gry o Tron. Jako że cała grupa była w temacie, każdy dołożył coś do przewidywań finału całej sagi.

DSC_0482 DSC_0480

Głównym punktem lipcowego spotkania był jednak wspólne oglądanie drugiej części „Dnia Niepodległości”, dlatego jeszcze przed samym seansem było to kolejny temat do rozmów. Bartas nie zostawiał na pierwszej części suchej nitki, pozostali starali się nieco bronić tą produkcję. W każdym razie niemalże wszyscy nie mogli doczekać się już filmu, z wyjątkiem Noodlesa, który już go widział, ale na szczęście oszczędził nam jakichkolwiek nawet najmniejszych spoilerów, za co byliśmy bardzo wdzięczni. Jak łatwo się domyślić Bartas równie jakoś nie palił się do przenosin do sali kinowej :-).

IMG_20160709_223050

Po filmie, jak zwykle, przenieśliśmy się do naszej flagowej knajpy, czyli Tanki Pubu, gdzie oczywiście na gorąco wymienialiśmy nasze spostrzeżenia na temat „Dnia Niepodległości: Odrodzenie”. Na pewno część z tego, co ustaliliśmy pojawi się w naszej wspólnej, PIFKOwej recenzji tego filmu.  Dalej tematy już były różne, a w międzyczasie niektórzy łupali ostro w piłkarzyki. Mówiliśmy o Netflixie w Polsce i o tym jak bardzo ja oraz Noodles jesteśmy zadowoleni z tej usługi. Dellas nie byłby sobą, gdyby nie podjął rozmowy na temat gier planszowych. Nie dało też się ominąć wątku o finale Euro, który następnego dnia mieliśmy wspólnie oglądać u Bartasa i Marleny. Spotkanie skończyło się tym, że barman wyprosił nas z knajpy, bo chciał już zamykać :-).

IMG_20160710_000243