Raport z czerwcowego spotkania PIFKOwego (18.06.2016)

Escape roomy nam się na tyle spodobały, że w czerwcu również przed spotkaniem postanowiliśmy wydostać się z jakiegoś pokoju. Tym razem byli to Templariusze od Twierdzy Tajemnic, o którym będzie można przeczytać w odrębnym artykule. Po udanym rozgryzieniu tajemnicy Zakon Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona przenieśliśmy się do Starego Browaru do naszej ulubionej miejscówki na tarasie. Na spotkaniu pojawili się: Marlenka, Bartas, Mavis, Śmiecho, Quintus i ja.

Przyznam szczerze, że tematów rozmów tym razem było naprawdę sporo. Zaczęliśmy od dyskusji na temat zbliżającej się premiery nowego Dnia Niepodległości. Bartas, delikatnie mówiąc, nie jest miłośnikiem poprzedniej części i trzeba było go intensywnie przekonywać, aby w ogóle dał się namówić, aby poszedł z resztą PIFKA do kina. Misja zakończona sukcesem, Bartas obejrzy z nami Dzień Niepodległości, jednak możecie się spodziewać, że nasza recenzja będzie zawierać nieco mniej zbieżne opinie na temat tego filmu, niż to zazwyczaj bywa 🙂

IMG_20160618_172744

Śmiecho i Bartas usilnie próbowali mi zaspoilerować odcinek Gry o Tron, którego nie zdążyłem jeszcze obejrzeć, co przerodziło się w intensywne rozważania nad tym, jak w ogóle potoczą się losy Westeros. Dysputa trwała naprawdę długo, każdy przedstawiał kolejne teorie, a ostatecznie spolier okazał się nie aż taki straszny jak sobie to wyobrażałem… na szczęście dla Bartasa i Śmiecha 🙂 Płynnie temat zszedł na South Park, jako że na targach E3 ogłosili datę premiery nowej gry komputerowej opowiadającej losy chłopaków z małego miasteczka w Colorado. Wraz z Bartasem wprowadzaliśmy niezaznajomione z serialem osoby w klimat i tło fabularne.

DSC_0431

Jako, że spotkanie odbyło się dokładnie w 5 rocznicę ślubu Marleny i Bartasa nie obyło się bez wspominek oraz oczywiście odpowiedniego uczczenia tego wydarzenia kuflem złocistej zupy chmielowej, co uczyniliśmy już w naszej tradycyjnej knajpie, czyli Tanki Pub. Przy piwku zaczęła się standardowa dyskusja na temat Marvel Universe kontra DC Universe i dlaczego DC ssie 😛 Mavis ostro bronił kolegów Batmana i Supermena, gdy reszta z nas próbowała go przekonać, że marvelowskie odpowiedniki większości postaci są jednak lepsze.

IMG_20160618_215231

Około północy spotkanie dobiegło końca.