Raport z kwietniowego spotkania PIFKOwego (16.04.2016)

Kwietniowe spotkanie Poznańskiego Instytutu Fanów Kosmicznych Odysei było nad wyraz spokojne – najwyraźniej regeneracja po zeszłotygodniowym Pyrkonie jeszcze się w pełni nie zakończyła.

Do Starego Browaru dotarli Marlena, Bartas, Mavis i Wookie. Od samego początku spotkania omawialiśmy jeszcze wrażenia po Pyrkonie i wyciągaliśmy wnioski po naszych punktach programu. Szybko przeszliśmy do tematów bliższych wieczora, czyli oczekiwania w stosunku do filmu „Batman v Superman”. Drążąc temat płynnie weszliśmy przeskoczyliśmy na uniwersum Marvela i zbliżającego się kolejnego  Kapitana Amerykę. Można spokojnie powiedzieć, że komiksy dominowały przez całe spotkanie.

Oczywiście po seansie, już w Tanki Pub, przy dobrym piwku, przez ładnych kilka godzin dzieliliśmy się wrażeniami z filmu, omawialiśmy wszelkie aspekty produkcji. Nie zabrakło też dyskusji o kolejnych produkcjach ze świata DC, obsadzie Justice League. Nieunikniona też była konfrontacja z uniwersum Marvela oraz zgodności świata przedstawionego w filmach i w komiksach i jak bardzo można przewidzieć losy bohaterów znając ich historię z nieruchomych obrazów z dymkami.

Spotkanie zakończyło się chwilę  po pierwszej w nocy i można spokojnie uznać za całkiem udane. Do pełni szczęścia brakowało nam jedynie Śmiecha. Z niecierpliwością czekam już na majowe spotkanie, które zapowiada się niezmiernie ciekawie. W planach wypad do Escape Roomu oraz „Captain America: Civil War”.