P.I.F.K.O. na Pyrkonie 2016

Jak już niejednokrotnie wspominaliśmy Poznański Instytut Fanów Kosmicznych Odysei chce wziąć aktywny udział w Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2016. Jest to dla nas o tyle ważna impreza, że będzie to nasz konwentowy debiut pod PIFKOwym szyldem.  Poniżej znajdziecie krotki opis atrakcji, jakie przygotowaliśmy na największe tego typu wydarzenie w tej części Europy.

Naszą główną atrakcją będzie P.I.F.K.O.wa wystawa Science-Fiction, czyli stoisko z zaprezentowaną ogromną kolekcją modeli statków kosmicznych gównie z uniwersum Star Trek, ale znajdą też się tam perełki z innych znanych światów science-fiction, której dumnym właścicielem jest Mavis. Jest to z pewnością największa w Polsce kolekcja modeli Star Trek. Naprawdę warto tam zajrzeć jeśli nie z powodu samej wystawy, to chociażby dlatego, że często tam będzie można spotkać nas osobiście 🙂 Atrakcja będzie dostępna przez cały czas trwania Pyrkonu i szukajcie jej w Fantasium Suburbium.

Etykieta001_b

W piątek, o 18:30, w sali konkursowej 2 startujemy z PIFKOwym filmowo-serialowym konkursem science-fiction, czyli multimedialnym konkursem, w którym będziecie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat wszelkiego science fiction  z małego i wielkiego ekranu. Kategorie będą naprawdę różnorakie, a zakres materiału praktycznie nieograniczony – wszystko co dotyczy seriali i filmów i dotyka tematyką science-fiction może znaleźć się w naszym konkursie. Zapraszamy do sprawdzenia siebie i nas 🙂

W sobotę natomiast, o godzinie 16:30 zapraszamy do sali konkursowej 2 na coś zdecydowanie lżejszego, czyli  „Caption this!”, czyli z fantastyką i humorem. Tym razem trzeba wykazać się poczuciem humoru oraz kreatywnością. Zadaniem uczestników będzie podpisywanie w zabawny sposób zaprezentowanych obrazków. Znając pomysłowość miłośników fantastyki śmiechu nie zabraknie, także zapraszamy do dobrej zabawy.