Raport z marcowego spotkania PIFKOwego (12.03.2016)

Marcowe spotkanie Poznańskiego Instytutu Fanów Kosmicznych Odysei rozpoczęło się nietypowo. Ponieważ podstępnie dystrybutorzy przesunęli w Polsce datę premiery Batman vs. Superman upadł nasz plan PIFKOwego wyjścia do kina. W ramach rekompensaty wymyśliliśmy, że odwiedzimy w zamian escape room Stacja Kosmiczna (relację z tej wizyty możecie przeczytać tutaj), zatem piątka śmiałków z naszego klubu spotkała się już o 14:00. Z pokoju ociekli: Marlena, Bartas, Mavis, Śmiecho i Wookie. W takim składzie udaliśmy się do Starego Browaru na uzupełnienie poziomu cukru we krwi.

Około godziny 17:00 do ekipy dołączyła jeszcze Julka i w takim składzie odbywało się spotkanie. W części organizacyjnej głównym tematem oczywiście był tegoroczny Pyrkon i nasze  przygotowania do tej imprezy. Tematów było sporo, rozmowy były burzliwe, ale konstruktywne. Plan działania na najbliższe tygodnie został ustalony, a status prac wygląda obiecująco. Natomiast szczegóły dotyczące naszych pyrkonowych atrakcji zdradzimy już niedługo.

Rzecz jasna po omówieniu najważniejszych spraw, tematy zeszły na lżejsze tory. Omawialiśmy rozdanie Oscarów i nasz zawód faktem, że Marsjanin nie doczekał się żadnej statuetki, mimo że zdecydowanie zasłużył. Tym samy rozmowy zeszły na efekty specjalne w najnowszych filmach w tym Grawitacja, Mad Max i tak dalej. Archiwum X i ostatnie jego odcinki też musiały zostać przedyskutowane Bartas i ja pozostaliśmy w swoich odmiennych opiniach na ich temat 🙂

Przed 21:00 przetransportowaliśmy się do naszej klubowej knajpy – Tanki Pub, gdzie przy mocniejszych trunkach kontynuowaliśmy wszelakie tematy science-fiction i zrobiliśmy kolejneną burzę mózgów dotyczące kilku atrakcji na Pyrkon. Niestety około 21:30 musiał opuścić nas Śmiecho, natomiast reszta ekipy rozeszła się do domów chwilę po północy.