Sci-fi na walentynki?

Już za tydzień walentynki, święto wszystkich zakochanych. Co jednak zrobić gdy jedno z partnerów uwielbia sci-fi a drugie woli po raz 300-tny oglądać komedię romantyczną z Karolakiem (zamiast co jest logiczne, po raz 300-tny obejrzeć „Powrót do przyszłości”)? Na ratunek przybywa nasz Instytut. W dalszych akapitach postaram się opisać parę filmów mniej lub bardziej sci-fi z romansem w tle czyli coś co może przekonać naszą drugą połówkę do tego wspaniałego gatunku.

1)Avatar ? wielkie widowisko Camerona lepiej bądź gorzej oceniane, nazywane pogaravatar lovedliwie Pocahontas w kosmosie. No właśnie! Pocahontas! Romantyczna historia żołnierza, który dla miłości do niebieskiej dziewoi zdradza cały swój gatunek. Podejrzewam, że Twoja druga połówka będzie zachwycona romantycznością tej historii. A dla nas pozostają piękne widoki, wielkie maszyny i całkiem sympatyczne efekty specjalne.

2)Zakochany zakochany lovebez pamięci ? nie jest to komedia a raczej dramat, ale bardzo ciekawy i w sama raz na walentynki. Opowiada on o miłości dwojga ludzi w świecie gdzie w każdej chwili można iść i wymazać sobie pamięć o drugiej osobie. Jak się okazuję w tym filmie pokonanie przeznaczenia nie jest takie łatwe jak wymazanie pamięci. Polecam ten film dla par które chcą obejrzeć coś głębszego, spokojniejszego alejezioro love bardzo ciekawego.

3)Dom nad jeziorem ? historia pary, która zakochuję się w sobie mimo, że jest między nimi różnica czasu (nie wieku). Więcej o fabule nie powiem, ale dodam, że film jest nawet interesujący, a aktorzy, którzy tam graja (Sandra Bullock i Keanu Reeves) całkiem nieźle dają sobie radę. No i ten pies, który skradł film całej obsadzie. Druga połówka powinna być zachwycona.

dzien swistaka love4)Dzień Świstaka ? takie komedie romantyczne lubimy w naszym Instytucie. Ponury, złośliwy i cyniczny Bill Murray musi przeżywać 2 luty tak długo aż nie zrozumie, że warto być miłym dla ludzi a prawdziwa miłość w osobie Andie McDowell jest tuż obok. Dobra zabawa gwarantowana zwłaszcza, że jest to komedia romantyczna inteligentna (tak istnieje coś takiego).matrix love

5)Matrix ? propozycja dla zaawansowanych (czyli Twoja druga połówka nie ucieka z krzykiem gdy słyszy film sci ? fi). Wrzuciłem go do tej listy bo przy całym technicznym kunszcie, przy całej otoczce fabularnej to dopiero miłość Trinity sprawiła, że Neo stał się Wybrańcem a któż z nas dla swojej wybranki/wybranka nie stał się kimś lepszym?

Myślę, że 5 propozycji  wystarczy (reszta za rok). Wszystkim zakochanym życzymy, aby Moc była z wami a wasze życie było długie i szczęśliwe (w wolnym tłumaczeniu live long and prosper).

P.S. A co jeśli jesteś singlem ale dotrwałeś do tego miejsca artykułu? W takim razie 14 lutego siadaj wygodnie na kanapie, otwórz piwko i odpal sobie swój ulubiony film ciesząc się, że nie potrzebowałeś informacji z tego tekstu.

P.S2 Przypominam, że 20 lutego P.I.F.K.O. Pozostając w klimatach walentynkowych wybiera się do kina na Deadpoola. Zapraszamy!!!

 

deadpool love